
De Limburgse deputatie heeft aan de nieuwe federale regering gevraagd dat Limburg ook na 2021 de erkenning behoudt van ontwrichte zone.
De erkenning van Limburg als ontwrichte zone gaat terug tot de sluiting van Ford. In de nasleep van deze sluiting kreeg Limburg in april 2015 het statuut van ontwrichte zone. Dankzij deze erkenning kunnen bedrijven twee jaar lang genieten van een vrijstelling van 25 procent op de bedrijfsvoorheffing voor elke gecreëerde arbeidsplaats.
Schattingen leren dat de erkenning van Limburg als ontwrichte zone meer dan 5.000 bijkomende jobs opleverde. Eind april 2021 loopt de erkenning als ontwrichte zone echter af. In het federale regeerakkoord staat dat de nieuwe regering effectief werk wil maken van deze verlenging. De Limburgse deputatie heeft nu een brief gestuurd aan premier Alexander De Croo en minister van Financiën Vincent Van Peteghem om die verlenging zo snel mogelijk in orde te brengen.
“De coronacrisis heeft de Limburgse economie zwaar getroffen”, verduidelijkt gedeputeerde van Economie Tom Vandeput. “De economie is bovendien erg conjunctuurgevoelig. Elke steunmaatregel voor jobcreatie is daarom hard nodig.”
- 06-10-2020